Pisanki karczochy ze styropianu i wstążki

Pisanki, koszyczki, zajączki i kurczaczki to najczęstsze motywy dekoracji wielkanocnych. Półki i regały sklepowe, oferują nam zawsze, ogromną ich ilość. Jest zatem w czym wybierać. Jednakże dużo więcej radości, dostarczają te same ozdoby wielkanocne ręcznie robione. Wśród nich, na plan pierwszy, wysuwają się oczywiście niezastąpione pisanki.

Do ich przygotowania, możemy wykorzystać dosłownie każdy materiał, w jakiego posiadaniu jesteśmy. Bardzo ciekawie, zaprezentują się na przykład ręcznie robione jaja wielkanocne z papieru lub bibuły. Innym równie efektywnym rozwiązaniem, mogą być wstążkowe pisanki karczochy. Brzmi interesująco? Oto podpowiedź jak wykonać pisanki karczochy krok po kroku.

Po pierwsze: musimy przygotować sobie odpowiednie materiały i narzędzia. Zatem potrzebne będą nam: szpilki, nożyczki, styropianowe jaja, kilka metrów wstążek o szerokości 2,5 cm w dwóch kolorach.

Po drugie: tniemy wstążki na paski równej długości – ok.4-5cm.

Po trzecie: przypinamy czterema szpilkami, prostokątny kawałek wstążki u podstawy naszego styropianowego jaja.

Kolejny krok: składamy z pociętych wstążeczek, 4 trójkąty i każdy z nich przypinamy wokół prostokątnego paska. Robimy to tak, by powstał nam kwadrat. Następnie wykonujemy kolejne rzędy trójkątów – tym razem trójkątów powinno być 8. Przypinamy je na rogach kwadratu. Pracę kontynuujemy aż do czubka naszego jaja.

Aby uzyskać lepszy efekt, możemy pokusić się, by każdy rząd trójkątów, był innego koloru. Tą samą techniką, możemy też wykonać, bardzo pomysłowego kurczaka, który będzie wyglądał radośnie z naszej pisanki. W tym celu, potrzebne będą nam wstążki o dwóch kolorach: żółtym i białym, szpilki, klej, nożyczki i oczywiście styropianowa makieta jaja.

Procedura wykonania, jest taka sama. Jedyna różnica polega na tym, że najpierw używamy do połowy makiety styropianowej naszego jaja – koloru żółtego. Później zmieniamy na kolor biały i tak do końca makiety. Następnie na żółtej części naszej pisanki, umieszczamy oczy i dzióbek. Możemy je namalować, bądź wykonać z papieru lub materiału i nakleić bardzo starannie.

Takie wielkanocne rękodzieło, jest co prawda dość czasochłonne. Jednakże końcowy efekt, może mile nas zaskoczyć. O pomoc, możemy poprosić nasze starsze pociechy. Z pewnością chętnie przyłączą się do twórczej pracy.